מיקום מטפל ברשפון ובתל אביב

הדרכת הורים

הורות היא אחד הדברים המספקים והממלאים בחיים, ויחד עם זאת לעיתים גם הקשים והמאתגרים. היכולת להיות הורה מיטיב ומתאים לילד הספציפי היא משימה מורכבת ודורשת מודעות, גמישות ויצירתיות. ההורים מהווים אולי את מקור ההשפעה הגדול ביותר בעבור ילדיהם, מה שמביא איתו אחריות והזדמנות גדולה באותה העת. לאורך שלבי ההתפתחות לילד צרכים שונים ועל ההורה לדעת לזהות את צרכים אלו ולתת מענה מותאם עבור הילד, בעבור ההורה ובעבור יתר בני המשפחה והסביבה. התפקיד המרכזי של הורים בהתפתחות של ילדיהם, גם מאפשר להורים לסייע ולעזור לילדם כאשר זה נתקל בקושי או במצוקה. כך למשל, ילד המתקשה לוווסת עצמו וזקוק לגבולות חיצוניים ברורים, יכול להעזר מאוד בהוריו אשר ידעו לעצור אותו ולהציג לו גבולות ברורים ומותאמים. באותה צורה ילד הסובל מחרדות ופחדים זקוק להורה שידע להכיל ולהתמודד עם מצבים אלו ולעזור לו לרכוש חוסן נפשי אל מול חרדות ופחדים אלו.

מהי הדרכת הורים?

הדרכה הורית באה לתת מענה להתמודדויות והקשיים בהם ניתקלים הורים בגידול ילדם ונוגעת ברבדים שונים- התפקוד היומיומי בבית, הדפוסים ההורים שכל הורה מביא איתו, התקשורת בין ההורים והפערים ביניהם ועוד. בהדרכת הורים יש ניסיון להבין יותר טוב את מצבו הרגשי של הילד והתבוננות על הקשר הורה-ילד תוך הבנת המשמעות של קשר זה על תפקוד הילד.

הדרכת הורים היא מקום בו אפשר להעלות דילמות, להתלבט ולחשוב בליווי של איש מקצוע המסייע בחיבור בין הידע התיאורטי והניסיון הקליני לבין ההתמודדויות והאתגרים של כל הורה והמאפיינים היחודיים שלו. לא פעם הדרך להתמודד עם הקשיים הרגשיים של הילד היא דרך הדרכת הורים התאפשר להוריו של הילד להבין את מצבו הרגשי  של הילד, את הדפוסים שנוצרו בקשר בין הילד לכל הורה ובין ההורים עצמם, ובדרך זו לפנות לדרך חדשה בהתמודדות עם האתגר שעלה. הדרכת הורים יכולה להיות מלווה בטיפול פרנטי של הילד או הילדה, אולם לא בהכרח. פעמים רבות הדרכת הורים יכולה להקל ולפתור על מצבו הרגשי של הילד וזאת דרך התערבות של ההורים ורכישת כלים ודרכי התמודדות חדשים.

הדרכת הורים

צור קשר

    קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
    Call
    Mail