מיקום מטפל ברשפון ובתל אביב

טיפול נפשי

האדם מורכב מגוף ונפש. אם בעבר טיפול נפשי היה כרוך בסטיגמות שליליות כיום המצב הוא שונה. נראה כי הפנייה לטיפול נפשי הפכה חלק מתהליך התבגרות נורמלי ורבים כיום פונים לטיפול נפשי בשלבים שונים בחייהם. הטיפול הנפשי הפך למקובל בקרב כל אדם שחש בקשיים ומעוניין לשפר את חייו כדי להגשים את עצמו והפוטנציאל שבו. ירון פלדמן הוא פסיכולוג קליני מומחה ואמפטי שרכש ידע וניסיון רבים בליווי אנשים במהלך תהליכים טיפוליים מוצלחים. גישת הטיפול של ירון פלדמן היא אקלקטית ומתבססת על עקרונות טיפול פסיכואנליטי, בודהיזם, ולפי עקרונות הטיפול הקוגניטיבי- התנהגותי (CBT).

טיפול נפשי – מה זה אומר?

הטיפול הנפשי מאפשר ליצור מרחב טיפולי בטוח נטול ביקורת בו המטפל והמטופל בוחנים יחדיו את דפוסי ההתנהגות והחשיבה של המטופל בתחומי חייו השונים, לימודים, עבודה, משפחה וקשרים זוגיים, כדי לאתר את הקשיים העומדים בפני המטופל, לאפשר לו מודעות עצמית מעמיקה ובריאה יותר ולספק לו את הכלים להתמודדות מותאמת יותר. טיפול נפשי יכול לסייע בהתמודדות עם המצבים הבאים:

  • תקופות מעבר – בין אם מדובר במעבר דירה, במעבר לעבודה חדשה או שחרור מהמסגרת הצבאית, מדובר בשינוי מסגרת. המעברים בין מסגרת מוציאים אותנו מאיזון. הרגלים לוקח זמן לפתח ולבנות, כך שאם הורגלנו למשהו, לוקח לנו זמן להתרגל למשהו חדש. תקופות מעבר מעוררות קשיי הסתגלות, אך באמצעות ליווי תומך ואמפטי אפשר לבחון את הקשיים והחסרונות לצד נקודות החוזק והיתרונות ולפתח יכולת הסתגלות גמישה יותר.
  • גיבוש זהות מינית – קשיים בזהות המינית מעוררים מורכבות ייחודית אצל המתבגרים והמבוגרים. ההתמודדות עם הנטייה המינית מעוררת קושי התחלתי, כך שנדרש זמן רב להתגבש סביב ההכרה בנטייה. לאחר מכן, מתעוררים קשיים וחששות מעת ההשלכות: האם ההורים יקבלו? איך החברים יקבלו? מה צפוי בעתיד? ההתמודדות עם הסוגיות הללו אינה קלה אך באמצעות טיפול אפשר להקל על גיבוש הזהות וההבנה, להקל על החששות ולפתח כלים להתמודדות תקינה.
  • קשיים ביצירת קשר זוגי – לעיתים קרובות מתעוררים קשיים ביצירת זוגיות וקשר אינטימי. כחלק מתהליך התבגרות וגיבוש זהות, מגיע השלב בו יוצרים קשר אינטימי זוגי והדבר עשוי להיות מאתגר מבחינות שונות. כיום הדבר נהיה יותר מורכב עם התארכות גיל ההתבגרות ותחושת החירות והחופש שגדלה.
  • ועוד…

מדוע טיפול נפשי עשוי לסייע לכם?

טיפול נפשי הוא הזדמנות להתפתח ולגדול ולהביא שיפור באיכות החיים. לרוב, הדיבור על הבעיה כבר מסייע ותורם להקלה רגשית. במהלך טיפול נפשי עולים תכנים ומזוהים דפוסים המקשים על החיים והטיפול הנפשי מאפשר להכיר אותם ולהשתחרר מהם. הפנייה תשומת לב לחווית שעברנו ואנחנו עוברים בכל רגע ורגע בחיינו, בסביבה מבוקרת ובטוחה יכולה לסייע להתמודד באופן מוצלח ובריא יותר עם מהמורות החיים.

 

צור קשר

    קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
    Call
    Mail