מיקום מטפל ברשפון ובתל אביב

ייעוץ פסיכולוגי

החיים מביאים איתם עליות ומורדות ולעיתים מאתגרים בצורות שונות. לפעמים אנו חשים מצוקה איתה אנו לא מצליחים להתמודד בכוחות עצמנו ועולה המחשבה לפנות לייעוץ פסיכולוגי. שינוי פתאומי כמו מעבר דירה או פרידה מאדם אהוב עלולים לערער את ביטחונו של האדם, למנוע ממנו לנהל חיי שגרה תקניים ולהוביל בסופו של דבר אל ייעוץ פסיכולוגי מקצועי. ירון פלדמן הוא פסיכולוג קליני המטפל במגוון רחב של מקרים שונים. ירון משלב בטיפולו שיטות פסיכואנליטיות ושיטות המבוססות על הפסיכולוגיה הבודהיסטית. כמו כן, הוא מיישם את שיטת הטיפול הקוגניטיבית הנפוצה – CBT.

למי מתאים להגיע אל ייעוץ פסיכולוגי

הייעוץ הפסיכולוגי מתאים לכל אדם הנמצא במצוקה ברגע נתון. קיימים מקרים שונים של מצבים נפשיים שבעקבותיהם זקוק המטופל לסיוע של איש מקצוע. אלה כמה מבין התופעות העיקריות הדורשות התייחסות מיוחדת:

  • משברים בחיים – לעתים מרגיש האדם כי הוא אינו מסוגל לחזור לחיים תקינים בעקבות משבר אישי שהוא חווה. הוא חש בכעס, כאב רגשי, פחד וחרדה מפני עתיד שלא נראה לו ורוד במיוחד. המשבר יכול להיווצר עקב אירוע מטלטל כדוגמת גירושין לאחר שנים ארוכות של נישואים באושר, בעקבות אובדן של בן משפחה קרוב או עקב פיטורין ממקום עבודה משתלם. כשהמשבר הופך לחלק מהחיים, חשוב לפנות לאיש מקצוע שינחה את האדם ויעזור לו לצאת ממנו.
  • דיכאון – הדיכאון הוא הפרעה במצב הרוח הפוגעת בתפקודו היום יומי של האדם, והוא נחלק לסוגים שונים. דיכאון מג'ורי קליני, לדוגמה, הוא המצב הקריטי ביותר. במסגרת דיכאון זה עלול האדם לאבד את רצונו לחיות ולא ניתן לשכנע אותו לצאת מהמיטה באמצעות שכנוע פשוט. כמו כן, ישנם סוגים קלים יותר של דיכאון כמו דיכאון מתון או דיסתימיה אשר אינן פוגעות בתפקוד האדם, אך עלולות להוות מטרד.
  • חרדה – תחושות של חרדה ומתח פנימי עלולות לפגוע באיכות החיים ולעיתים אף לשבש את המהלך התקין שלהם. כאשר אנו חווים חרדה ונמענים מפעילויות שונות על מנת לא לחוש את החרדה, הדבר מהווה אות אזהרה וסימן כי יש לפנות לייעוץ פסיכולוגי אצל מומחה בתחום.

לבחור פסיכולוג טוב לייעוץ פסיכולוגי

כאשר מדובר בבריאות הנפש של האדם, אין מקום לפשרות. אם אתם מרגישים כי אתם זקוקים שירותי ייעוץ פסיכולוגי, מומלץ לחפש פסיכולוג טוב ומומחה המבין בתחומו. בשלב הראשון, אספו המלצות מגורמים שונים – אתרי אינטרנט, פורומים טיפוליים, בני משפחה או חברים. לאחר מכן, הגיעו לפגישה הראשונית עם הפסיכולוג. האם הוא קשוב כלפיכם? האם הוא מציע הצעות מועילות ומקצועיות?

 

צור קשר

    קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
    Call
    Mail