מיקום מטפל ברשפון ובתל אביב

פסיכולוג קליני

החיים מזמנים עליות ומורדות ולעיתים מאתגרים בצורות שונות. לעיתים אנו חשים מצוקה איתה אנו לא מצליחים להתמודד בכוחות עצמנו ועולה המחשבה לפנות לשירותי פסיכולוג קליני מומלץ. איש מקצוע מיומן כמו הפסיכולוג הקליני ירון פלדמן מסייע לאנשים המתמודדים עם מצוקה נפשית, תוך שימוש בכלים של פסיכותרפיה דינמית תוך שימוש בהיבטי הפסיכולוגיה הבודהיסטית.

איך לבחור פסיכולוג קליני מומלץ

תחום הפסיכולוגיה הוא תחום רחב המסתעף לענפים רבים. פסיכולוגיה קלינית הוא אחד מהם, וקיימים פסיכולוגים קליניים רבים המציעים את שירותיהם. כאשר מתעורר קושי בחיינו, עלינו להיות סמוכים ובטוחים כי אנחנו בידיים מקצועיות ואמפטיות. אלה כמה דגשים למציאת פסיכולוג קליני מומלץ ומקצועי:

  • מתעניינים בתחום– לפני שאתם פונים לחפש פסיכולוג קליני, קראו יותר על התחום – מהן השיטות שבהן משתמשים הפסיכולוגים? במה הן כרוכות מבחינה נפשית?
  • אוספים המלצות– כשאתם מחפשים את האדם הנכון שיוציא אתכם מתוך התסבוכת הנפשית שנקלעתם אליה, השמים הם הגבול. בקרו באתרי האינטרנט ובפורומים העוסקים בפסיכולוגיה קלינית וקראו את תגובות הגולשים. האם הם ממליצים על פסיכולוג קליני טוב? כמו כן, אם יש לכם חבר קרוב ששיתף אתכם במשבר שעבר, כדאי לבדוק אם הוא פנה לאיש מקצוע מומחה.
  • כמות הפגישות המותרת – הטיפול הפסיכולוגי הסטנדרטי מתקיים פעם או פעמיים בשבוע ואורך כ-50 דקות. חשוב לבחון כי משך הטיפול אינו אורך מעבר לכך.
  • נוהג במקצועיות – חשוב לבדוק כי הפסיכולוג הקליני נוהג לפני כללי האתיקה המקצועית ואינו עובד עליהם. לדוגמה, לפסיכולוג קליני אסור לרשום תרופות למטופל או להפוך לחבר שלו (באמצעות ביצוע פעולות כמו בילוי במסעדה או בבית קפה, מחוץ לשעות הפגישה).

לדעת שהטיפול ע"י פסיכולוג קליני עובד

טיפול המנוהל על ידי פסיכולוג קליני מומלץ יכול להימשך תקופה משתנה – בהתאם לצורך. בכל כמה פגישות עורכים הפסיכולוג והמטופל מעין סיכום ביניים המאפשר להם לעקוב אחר ההתקדמות של המטופל ולבחון יעדים עתידיים. טיפול פסיכולוגי הוא תהליך מטבעו ונוגע ברבדים עמוקים ושעשוי לקחת זמן לשנותם.

פסיכולוג קליני מומלץ ירון פלדמן

פסיכולוג קליני עובר הכשרה ארוכה ומעמיקה בתחום הפסיכולוגיה על גישותיה השונות. מסלול ההכשרה כולל לימודי תואר ראשון, תואר שני והתמחות קלינית הנמשכת 4 שנים במרפאות לבריאות הנפש ובבתי חולים פסיכיאטרים. במהלך 9 שנות ההכשרה ישנה למידה תאורטית מעמיקה ומקיפה של גישות שונות בתחום הפסיכולוגיה הקלינית, ובנוסף הכשרה מעשית תוך ליווי והדרכה של פסיכולוגים קליניים מדריכים בכירים. הכשרתו של הפסיכולוג הקליני כולל התמחות באבחון הערכה של אישיות ומצבים פתולוגים שונים. בנוסף, מתמחה הפסיכולוג הקליני בפסיכותרפיה, כלומר טיפול פרטני אחד על אחד עם מגוון מטופלים עם קשיים רגשיים שונים.  

מה ההבדל בין פסיכולוג קליני לפסיכיאטר?

פסיכיאטר הוא רופא המתמחה בתחום הפסיכיאטריה. בבסיס תפיסתו נמצאת הגישה הפיזיולוגית להפרעות נפשיות ודרך הטיפול היא באמצעות טיפול תרופתי בהתאם לקושי הנפשי. פסיכולוג קליני נותן מענה לקשיים אלו בדרך של פסיכותרפיה מתוך תפיסה המתקדמת בתחום הרגשי, קוגניטיבי של האדם. ישנן מספר גישות טיפוליות בתחום הפסיכולוגיה הקלינית, אולם בבסיס כולן עומדת החשיבות של הקשר הטיפולי הנוצר בין המטופל לפסיכולוג. ישנם מקרים בהם שילוב של טיפול על ידי פסיכולוג קליני בצוותא עם ליווי פסיכיאטרי נותנים את המענה הטוב ביותר בעבור המטופל.

הגישה הפסיכודינמית ו-CBT

הטיפול הפסיכודינמי בסיסו בהגותו של זיגמונד פרויד וממשיכיו. גישה זו מתמקדת בקונפליקטים הפנימיים של כל אדם תוך היכרות והבנה של השלכותיהם על חיי היומיום. ההתמקדות היא בהבנת התהליכים המודעים והלא מודעים של האדם בניסיון להרחיב את המודעות אליהם על מנת להביא להקלה בסימפטומים ספציפיים וכן במענה לשאלות יותר רחבות של התפתחות וזהות. הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי מתמקד בסימפטומם או מספר סימפטומים והעבודה הטיפולית מתמקדת בעיקר באלו. ההנחה היא כי פרשנויות מוטעות מובילות למחשבות ורגשות שליליים וגורמות למצוקה. בעזרת כלים התנהגותיים וקוגניטיביים (חשיפה הדרגתית, הרפייה, מחשבות מתקנות ועוד) רוכשים מיומנויות להתמודדות עם קשיים אלו.
פסיכולוג קליני
 
 
צור קשר

    קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
    Call
    Mail