מיקום מטפל ברשפון ובתל אביב

שאלות ותשובות

FAQ
איך יודעים מהו הטיפול הנכון בשבילי?

נערך שלב היכרות והערכה- Intake. בשלב זה ישנה היכרות משותפת תוך בחינה ומיקוד הקושי והציפיות. שלב זה נמשך כשניים- שלושה מפגשים ולאחריו נקבל החלטה בצוותא לתחילת עבודה משותפת או לחילופין בחינת אופציות טיפוליות אחרות היכולות להתאים.

FAQ
מהו טיפול פסיכודינמי?

הטיפול הפסיכודינמי בסיסו בהגותו של זיגמונד פרויד וממשיכיו ומתמקד בקונפליקטים הפנימיים של כל אדם תוך היכרות והבנה של השלכותיהם על חיי היומיום. ההתמקדות היא בהבנת התהליכים המודעים והלא מודעים של האדם בניסיון להרחיב את המודעות אליהם על מנת להביא להקלה בסימפטומים ספציפיים וכן במענה לשאלות יותר רחבות של התפתחות וזהות.

FAQ
מהו טיפול קוגניטיבי-התנהגותי/CBT?

הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי מתמקד בסימפטומם או מספר סימפטומים והעבודה הטיפולית מתמקדת בעיקר באלו. ההנחה היא כי פרשנויות מוטעות מובילות למחשבות ורגשות שליליים וגורמות למצוקה. בעזרת כלים התנהגותיים וקוגניטיביים (חשיפה הדרגתית, הרפייה, מחשבות מתקנות ועוד) רוכשים מיומנויות להתמודדות עם קשיים אלו.

FAQ
מיהו המטפל המתאים עבורי?

קשר טיפולי הוא משהו אישי מאוד ויחודיי, וקשה לומר בוודאות מי המטפל המתאים ביותר. שווה להקשיב לתחושת הבטן ובמקביל לבחון זאת במפגשים הראשונים של שלב ההיכרות וההערכה.

FAQ
מתי צריך לפנות לאבחון?

אבחון פסיכולוגי\פסיכודידיקטי בא לענות על שאלה או מספר שאלות המעסיקות ויכולות לתרום להבנה של קושי. במרבית המקרים ישנם ביטויים חיצוניים למצוקות פנימיות- בעיות התנהגות, קשיי ריכוז, נסיגה חברתית, חוסר מצב רוח וכ'ו. כאשר ישנה איזשהי עדות לכך שהדברים לא כתמול שלשום, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע ולעשות ההערכה ראשונית במה מדובר.

צור קשר

    קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
    Call
    Mail