מיקום מטפל ברשפון ובתל אביב

פסיכולוג נוער

גיל ההתבגרות מהווה פעמים רבות תקופה מאתגרת הן למתבגר והן לסובבים אותו. המעבר בין הילדות לעולמם של המבוגרים, הוא מעבר לא קל וטומן בחובו אתגרים לא פשוטים. הילד התלוי בהוריו ובדמויות הסמכות הבוגרות, הופך אט אט לישות עצמאית, בעלת זהות ייחודית ונפרדת. אולם, תהליך זה אינו קורה בין לילה ועשוי להימשך שנים אחדות. כיום יש הטוענים שגיל ההתבגרות נמשך הרבה מעבר לגיל העשרה אל תוך שנות השלושים של האדם.

גיל ההתבגרות מביא עימו את הצורך לצאת מהמוכר והידוע, לבנות זהות ברורה ונפרדת, וכן את הצורך בשייכות וקבלה לקבוצת השווים. בנוסף, אלו שנים של התפתחות והבשלה מינית, מה שהופך את גיל ההתבגרות לתקופה מורכבות. יחד עם זאת, זוהי תקופה מעניינת, מרגשת ומלאה בהתפתחות וגדילה של האישיות. הילד שגדל ומתנסה בעולמם של המבוגרים לעיתים יתנהג כבוגר אחראי, ולעיתים עשוי לסגת להתנהגויות ילדותיות המאפיינות ילדים צעירים יותר.

שינוים במצב הרוח, התנהגויות אימפולסיביות, חיפוש והתנסות בחווית חדשות, כמו גם בדיקה והתגרות בגבולות שמציבים המבוגרים, הם רק חלק מהמאפיינים של נער או נערה במהלך גיל ההתבגרות. גם בעבור הוריו של המתבגר זו היא תקופה מאתגרת. היכולת של הורים למתבגר לשמור על האיזון העדין- בין לאפשר התרחקות מהתא המשפחתי ובניית זהות נפרדת, לבין שמירה על מסגרת של החזקה אותה המתבגר עדיין צריך- היא משימה מורכבת ומאתגרת. 

עבודתו של פסיכולוג נוער

כחלק מהרצון בעצמאות והתרחקות מהמסגרת המשפחתית, לרוב מתבגרים אינם פונים לטיפול ולעיתים אף מגלים התנגדות לכך. הוריו של המתבגר הם אלו שלרוב חשים כי הוא במצוקה או מודאגים ממצבו. לפיכך, פסיכולוג העובד עם נוער נדרש ליצור קשר ולבנות אמון עם הנער וכן נדרש ליכולת לדבר עימו "בגובה העיניים". בהיותם בתקופת מעבר בין ילדות לבגרות, בין תלות לעצמאות, מתבגרים נוטים לבחון את המבוגרים סביבם ורגישים לניואסנים אצלם. מתבגרים רגישים במיוחד למידת האותנטיות של המטפל שמולם וליכולתו לדבר בשפתם.

על פסיכולוג ילדים להיות בעל יכולת יצירת קשר ובניית אמון עם הנער או הנערה עימו הוא עובד. במקביל ישנה חשיבות לשמירת  על אוטונומיה של המתגבר והרצון שלו במציאת דרכו העצמאית. ירון פלדמן הוא פסיכולוג בעל ניסיון רב שנים בעבודה עם נוער והיכרות מעמיקה עם עולמם והקשיים המתעוררים במהלך תקופה זו. בזכות ניסיונו העשיר בעבודה עם מתבגרים במסגרות שונות יכול ירון פלדמן לתת מענה למצבים רגשיים והתפתחותיים מגוונים בקרב בני נוער. 

פסיכולוג נוער

צור קשר

    קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני
    Call
    Mail